Perma Guard Agro
ul. Górna 22, 05-400 Otwock
pn - pt 8.00 - 16.00
sob - nieczynne
0
Brak produktów w koszyku.

Kwas ortokrzemowy zawarty w ZumSilu wiąże wodę pomagając roślinom przygotować się na suszę. Ogranicza także parowanie.

Deficyt wody

Tegoroczny przebieg pogody uczy nas, że susza zawsze jest problemem w rolnictwie. Jest zagrożeniem, które mimo iż jest zapowiadane, pojawia się w pewnym sensie niespodziewanie. Co więcej, zawsze niesie ze sobą niebezpieczeństwo sporych strat w plonie. Tak jest również w roku 2020, w którym już od samego początku synoptycy zapowiadają bardzo trudne dla rolnictwa okresy suszy.

Najważniejszym rezerwuarem wody jest gleba i w tym kontekście najważniejszą rolę pełni próchnica. Jednak tego parametru nie da się poprawić z dnia na dzień (więcej o tym tutaj). To, co można zrobić teraz, doraźnie, to pomóc roślinom lepiej gospodarować wodą, która jest. Do tego celu najlepiej wykorzystać naturalne preparaty krzemowe AdeSil i ZumSil.

Rośliny gotowe na suszę

AdeSil to naturalna amorficzna ziemia okrzemkowa, której źródłem są pancerzyki skamieniałych, słodkowodnych okrzemek. Krzem w tej formie rozpada się w glebie do kwasu ortokrzemowego.

ZumSil, to właśnie 30-procentowy kwas ortokrzemowy w postaci monomerów będący najlepiej przyswajalną dla roślin formą krzemu. Wspomniane monomery krzemu mają silne tendencje hydrofilowe. Jedna cząsteczka krzemu wiąże 20 cząsteczek wody. Wiążąc wodę, cząsteczki ZumSilu pomagają roślinom zgromadzić zapasy i przygotować się na nadchodzącą suszę. Zmagazynowana w ten sposób woda jest wolniej oddawana w procesie parowania.

Co więcej, ZumSil wytwarza na roślinie cienką barierę krzemową, która również ogranicza parowanie.

Programy wsparcia upraw przed suszą

Gdzie kupić

ZumSil można kupić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, u naszych Autoryzowanych Doradców Regionalnych oraz w sklepach i hurtowniach w całej Polsce. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania na temat produktu oraz jego skuteczności zachęcamy do kontaktu.

Opinie użytkowników

Jak stosować ZumSil i AdeSil?

Stosowanie krzemu organicznego w kontekście suszy należy rozpatrywać dwutorowo. Mamy bowiem działanie profilaktyczne oraz interwencyjne. W tym kontekście ważny jest termin stosowania. Terminy oraz dawki opisaliśmy w załączonych wyżej “Programach wsparcia roślin krzemem przed suszą” dla różnych grup uprawowych.

Optymalne temperatury stosowania ZumSilu i AdeSilu, to temperatury fizjologicznej aktywności roślin. Dla większości gatunków mieszczą się one w zakresie od 5 do 30︒C.

Poniżej krótkie filmy, które w jasny i czytelny sposób pokazują, jak w praktyce wygląda przygotowanie cieczy roboczej i stosowanie preparatów AdeSil i FungiZum.